Strona główna | Kontakt

Strona zrealizowana we współpracy ze Spectrum Marketing © 2019

SOLIDUM Kaczmarek Sp. J.

WARSZAWA * BEŁCHATÓW * J. GÓRA

Rezygnacja z polisolokaty – co się z tym wiąże?

Polisolokata to ubezpieczenie na życie, które często w żaden sposób nie jest związane z ubezpieczeniem w klasycznym rozumieniu. To produkt oferowany osobom prywatnym przez wiele przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Część osób decyduje się na rezygnację z polisolokaty, a to wiąże się z ogromnymi kosztami. Co zrobić po podpisaniu umowy i uświadomieniu sobie tego, iż jest to nieopłacalna inwestycja?

Na czym polega polisolokata?

To produkt, który najczęściej nie jest planowanym zakupem. Wiele osób decyduje się na polisolokatę niejako „przy okazji”, podczas rozmowy z osobami zajmującymi się sprzedażą ubezpieczeń lub kredytów hipotecznych. Polisolokata określana jest ubezpieczeniem z funduszem kapitałowym. Jednak zdecydowana większość takich ofert nie ma zbyt wiele wspólnego z samym ubezpieczeniem. To bardzo ryzykowny produkt, na którym mnóstwo osób jedynie traci. Promuje się ją jako korzystny i innowacyjny sposób na doskonały zysk. Opłaty związane z polisolokatą najczęściej wiążą się z comiesięcznymi lub kwartalnymi i rocznymi wpłatami przez wiele lat. Wielu ludzi, którzy zdecydowali się na polisolokatę po pewnym czasie zauważało, że przynosi ona jedynie straty.

 

Nowoczesne polisolokaty

Dawniej rezygnacja z polisolokaty wiązała się z koniecznością uiszczenia tak zwanej opłaty likwidacyjnej. Była ona naliczana wtedy, gdy klient zerwał umowę przed jej okresem obowiązywania. Warto wspomnieć, że polisolokaty są podpisywane na bardzo długi czas (przekraczający 10 lat). Umowy często są tak zawiłe i skomplikowane, że klient nie jest w stanie samodzielnie dokładnie zweryfikować wszystkich dokumentów i informacji podczas ich podpisywania. Jednak większość spraw kończy się zawsze w ten sam sposób – klient traci bardzo dużo pieniędzy. Polisolokaty zawarte po 2016 roku zawierane są na innych zasadach i nie wiążą się z obowiązkiem ponoszenia bardzo wysokich kosztów przy rozwiązaniu polisy.

 

Rezygnacja z polisolokaty

Osoby decydujące się na zerwanie umowy musiały ponosić ogromne koszty. Nierzadko pojawiały się zapisy dotyczące tego, iż ubezpieczyciel w wyniku rozwiązania umowy pobierał nawet całość zgromadzonych funduszy. Mnóstwo osób czuło się przez to oszukanych, ale jednocześnie bezradnych. Zdecydowana większość klientów, którzy zdecydowali się na polisolokatę straciło mnóstwo funduszy. Jedynie nieliczni rzeczywiście zyskali na wyborze tego produktów.

 

Czy masz podpisaną umowę o polisolokatę?

Można nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że podpisana umowa ubezpieczeniowa jest polisolokatą. Warto zweryfikować dokumenty dotyczące zawartych umów ubezpieczeniowych i to sprawdzić. Duże prawdopodobieństwo tego, iż produkt ubezpieczeniowy jest tak naprawdę polisolokatą występuje wtedy, gdy umowa ubezpieczenia długoterminowego była zawarta między rokiem 2006 a 2015. Jeśli masz wątpliwości i nie jesteś pewien czy Twoje ubezpieczenie było polisolokatą, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci to zweryfikować.

 

Jak zrezygnować z polisolokaty?

Można zerwać umowę w dowolnym okresie. Obecnie istnieje mnóstwo sposobów na to, aby odzyskać większą część środków. Wystarczy postępować według zasad ustanowionych przez prawo. Osoby, które już zrezygnowały z tego produktu i poniosły w związku z tym duże koszty, mogą ubiegać się o ich zwrot. Co ważne – jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy od rozwiązania umowy nie minęło 10 lat.

 

W jaki sposób odzyskać pieniądze?

Jeśli jesteś jedną z osób, która zdecydowała się na polisolokatę i chce odzyskać swoje pieniądze, skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy Twój przypadek bezpłatnie. Pokażemy Ci wszystkie sposoby na odzyskanie Twoich pieniędzy. Ponadto możemy także w Twoim imieniu ubiegać się o zwrot pieniędzy. Dokumentację dotyczącą sprawy pozysykamy za Ciebie.

 

Etapy współpracy

Każdy klient, który się do nas zgłosi otrzymuje doradztwo i ustalane są metody działania oraz wszystkie sposoby, które będą służyły odzyskaniu pieniędzy. Po skompletowaniu dokumentów w Twoim imieniu staramy się odzyskać poniesione koszty na różne sposoby. Niekiedy sprawa trafia do sądu i po uzyskaniu wyroku odzyskujesz swoje fundusze.

 

Koszty współpracy

Osoby, które chcą odzyskać pieniądze zainwestowane w polisolokatę i zgłosiły się do nas, nie ponoszą żadnych kosztów do momentu rozwiązania sprawy i odzyskania swoich pieniędzy. Nasze wynagrodzenie jest wypłacane po zakończeniu sprawy, a ustalamy je indywidualnie już po bezpłatnej analizie każdego przypadku. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które są pewne iż podpisały umowę o polisolokatę. Gwarantujemy bezpłatną analizę sytuacji także tym, którzy nie wiedzą czy zakupiony produkt jest polisolokatą. Skontaktuj się z nami nawet jeśli nie posiadasz dokumentów.

odszkodowania za obniżenie wartości nieruchomości
16 czerwca 2020